Naar de hoofdinhoud
Techniek en ondergrond · 2 min lezen · 2026-09-14

Welke laagdikte heeft een industrievloer nodig?

De laagdikte van een kunststofvloer loopt van 0,3 mm voor een coating tot 9 mm voor polyurethaanbeton. Hoe zwaarder de mechanische, thermische en chemische belasting, hoe dikker de vloer moet zijn. Dikker is niet altijd beter, wel altijd duurder.

Quartzline PU CEM TF kunststof vloersysteem van Vloersch

De vraag "hoe dik moet de vloer zijn" is eigenlijk de vraag "wat gebeurt er op die vloer". Laagdikte bepaalt of een vloer stoot, warmte, chemie en rolverkeer aankan, en ook wat hij kost. Dit is het overzicht dat wij bij een adviesgesprek gebruiken.

Overzicht per type

TypeLaagdikteGeschikt voorVoorbeelden bij Vloersch
Coating (gerold)0,3 tot 0,6 mmLicht loopverkeer, stofbinding, opslag, entresolsComforcoat-serie
Gietvloer2 tot 4 mmWoningen, kantoren, showrooms, lichte industrie, werkplaatsenComforpur-serie, Comforpox 800 SL
Kwarts- of troffelvloer3 tot 4 mmGrootkeukens, natte productie, slipvaste ruimtenCompletec QCF, Comforcon QCF
Polyurethaanbeton4 tot 9 mmZware voedselproductie, thermische schok, stoomreiniging, chemieSika Ucrete BC4 DP10 (4 mm nominaal, dikker op aanvraag), Ucrete MF (4 tot 6 mm)
Cementgebonden PU4 tot 10 mmZware industrie, hoge temperaturen, natte ruimtenQuartzline PU CEM SL en TF
Grindvloer (buiten)20 tot 40 mmPaden, terrassen, oprittenTerradec 2 cm en 4 cm

Wat de dikte bepaalt

  • Mechanische belasting. Puntlasten van stellingen, heftruckwielen en vallende objecten drukken een dunne laag door tot op het beton. Vanaf zwaar rolverkeer adviseren wij minimaal 4 mm; bij impact 6 mm en meer.
  • Thermische belasting. Heet water, stoom en koelcellen laten de vloer uitzetten en krimpen. Alleen polyurethaanbeton en cementgebonden PU van 6 mm en meer verdragen thermische schok tot 120 graden.
  • Chemische belasting. Zuren, vetten en oplosmiddelen tasten dunne lagen sneller aan omdat de laag eerder is doorgesleten.
  • Ondergrond. Op een ruwe of gerepareerde ondergrond is een dikkere laag nodig om vlak uit te komen.

Dikker is niet altijd beter

Elke millimeter kost materiaal, en een dikkere laag hardt trager uit en is stugger. Een kantoor met een Ucrete-vloer is verspilling; een slachterij met een gietvloer van 2 mm is een schadegeval. De juiste dikte volgt uit het gebruik, en die beoordelen wij op locatie. De laagdikte per systeem staat vast op het systeemblad en in de offerte, zodat u weet wat u krijgt.

Wij bekijken uw vloer op locatie

Wilt u dit toepassen op uw eigen vloer? Wij denken graag mee.