
Luxe woning en villa
In een villa gaat het om grote, doorlopende vlakken. Juist daar valt elk detail op: de overgang naar het terras, de aansluiting op de trap, de plek waar een dilatatie moet komen. Dat plannen wij vooraf, want achteraf is er niets meer aan te doen.
- Vloersystemen
- 15
- Laagdikte
- 2 tot 4 mm
- In gebruik
- Volledig belastbaar na 7 dagen
Passende vloersystemen
Superbase Classic Blendopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, gemengd kleurbeeld
Superbase Classic Solidopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, egaal van kleur
Superbase Corticaopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, fijne korrelige structuur- Superbase Crystalopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, met ingelegde kristallen
Superbase Gusto Fino & Mezzoopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, terrazzo-uitstraling in fijne of middelgrove korrel
Superbase Mineral Blendopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, mat mineraal, gemengd kleurbeeld- Superbase Mineral Solidopbouw in meerdere lagen, dikte per project, Naadloos, mat mineraal, egaal van kleur
Quartzline Cem Lavaper project bepaald, Naadloos, mineraal, levendig maar rustig
Corestone Nature Blendper project bepaald, Ambachtelijke betonlook met kleurnuances
Corestone Nature Solidper project bepaald, Ambachtelijke betonlook, egale kleurstelling
Comforpur 635 Betonlookcirca 2 tot 4 mm, Naadloos, mat, genuanceerde betonlook
Comforpur 660 Unicirca 2 tot 4 mm, Naadloos, mat, egaal van kleur
Comforpur 670 Decocirca 2 tot 4 mm, Naadloos, mat, ingestrooide kleurvlokken
Comforpur 690 Greenlinecirca 2 tot 4 mm, Naadloos, mat, licht zanderige structuur
Liquiddesignper project bepaald, Naadloos, warm en zacht, natuurlijke uitstraling
Toelichting
Wat er in een villa met de vloer gebeurt
De vloerbelasting is licht, maar de vlakken zijn groot en er zijn veel overgangen: naar de keuken, naar het terras, naar de trap, naar de bijkeuken en de garage. Bij een groot doorlopend oppervlak moet de vloer daarnaast ergens beweging kwijt kunnen. Waar die dilatatie komt te liggen, is een ontwerpkeuze en geen uitvoeringsdetail, want u ziet die lijn de rest van de tijd.
Ook telt de wolking anders. Op vijftien vierkante meter valt lichte wolking nauwelijks op, op honderdvijftig vierkante meter wordt het onderdeel van het beeld. Dat is geen gebrek maar het karakter van handwerk, en het is wel goed om dat vooraf gezien te hebben.
Wat wij hier doen
Wij lopen vooraf het hele plan door: waar de vloer doorloopt, waar hij stopt, waar een dilatatie komt en hoe de overgangen naar andere materialen worden gemaakt. Kleurmonsters bekijken wij op locatie in uw eigen licht, en waar mogelijk op een groter proefvlak, zodat u ziet hoe de wolking op uw oppervlak uitpakt.
Verder gelden de basisregels onverkort: restvocht meten, scheuren behandelen, vloerverwarming opstoken volgens protocol.
De details die het verschil maken
De overgang naar het terras, waar binnen en buiten samenkomen en waar vocht en temperatuurverschil spelen. De aansluiting op de trap. De plint of de schaduwvoeg langs de wanden, die het beeld van de hele ruimte bepaalt. En de plek van de dilatatie, die wij in overleg met u en uw architect kiezen.
Verder lezen
Luxe woning en villa valt onder Wonen en Lifestyle, net als woonhuis, appartement en loft en studio. In de meeste gevallen komt hier Comforpur 635 Betonlook, Comforpur 660 Uni en Comforpur 670 Deco te liggen. Loopt de vloer door over een trap of bordes, dan werken wij dat af volgens trapafwerkingen. Moet een bestaande vloer eruit, kijk dan bij renovatie. Blijft de ruimte in gebruik, dan is reparatie vaak genoeg.
Beeld
Veelgestelde vragen
- Valt de wolking op bij een groot oppervlak?
- Meer dan op een kleine ruimte, ja. Lichte wolking hoort bij handwerk en is wat een gietvloer levend maakt, maar op honderdvijftig vierkante meter wordt het onderdeel van het beeld. Wij laten daarom waar mogelijk een groter proefvlak zien, zodat u weet wat u krijgt.
- Waar komt de dilatatie?
- Dat is een ontwerpkeuze, geen uitvoeringsdetail. Een groot doorlopend vlak moet ergens beweging kwijt kunnen, en die lijn ziet u daarna altijd. Wij kiezen de plek in overleg met u en uw architect, bijvoorbeeld in een deuropening of op de grens tussen twee ruimtes.
- Kan de vloer doorlopen naar het terras?
- Optisch kan de overgang mooi worden gemaakt, maar binnen en buiten vragen verschillende systemen vanwege vocht, vorst en uv. Wij ontwerpen die overgang bewust, met een detail dat de lijn strak houdt en het vocht buitenhoudt.
Terug naar het segment Wonen en Lifestyle
Wij bekijken uw vloer op locatie
Wij beoordelen de ondergrond, de reiniging en de belasting en adviseren daarna een passende opbouw.